header

Výsadba v Popovicích 11.2023

Datum

25 listopad 2023

Počet stromů

3000

Druh stromů

Dub, buk, třešeň, javor, jedle, habr, modřín

Lokalita

Velké Popovice

V Popovicích, kam se vracíme často a hlavně rádi, jsme byli při přípravě pozemku políbeni ranními mrazíky. Příroda nám dala jasně najevo, že zima je za rohem, a z naší největší podzimní výsadby se tak stala nečekaně i letošní poslední. Náš oblíbenec David pro nás ráno připravil kafe, čaj, a šlo se na věc!

Navézt všechny dobrovolníky na Davidův pozemek po kostrbaté lesní cestě nějakou tu chvíli zabralo, ale dalo nám to aspoň dost času pověnovat se činnosti, která sice není nejoblíbenější, ale za to je nadmíru důležitá - provázkování. Kdo zná, ten nezapomene! ?

David nám celou dobu byl k ruce a hlavně zastal roli pána ohně a udržoval celé osazenstvo dlouhé hodiny v teple. ? A protože skoro celou dobu padal sníh, tak jsme to všichni ohromně ocenili, ačkoliv každý, koho jsme se ptali, tvrdil, že mu zima není. ??‍♀️ Fakt? V takový zimě? No, svedli jsme to nakonec na fenomenální nasazení skupinky, která se v Popovicích utvořila. Jeli jako namydlenej blesk a nově vznikajícím lesem se nesla báječná nálada a atmosféra.

Než jsme se stihli vzpamatovat, holina byla skoro osázená! ? Tu nesmírnou rychlost, s jakou jsme se blížili k cíli, jsme museli zarazit skoro nařízeným obědem, a tentokrát jsme se u ohně zdrželi o něco dýl než normálně, protože práce byla v rekordním čase skoro hotová. Připravovaly se oblíbený buřty, taky ale vege buřty, diskutovalo se, náš Ríša odpovídal na spoustu zvědavých dotazů a zasvěcoval přítomné do tajů Sázíme Česko. ?

Po obědě byla práce už spíš symbolická, skupinka se držela pohromadě a pokračovala v klábosení. Mezitím se spustila poctivá chumelenice, to už jsme ale balili a sváželi naše dobrodruhy zpátky na parkoviště. Letošní Popovice byly velká paráda a akci jako tuhle bysme si s přehledem dali za rámeček. Fakt MOC se těšíme na víc takových! Tak co, příjdeš příště taky? ?

Kdo je David a proč jsme pomohli lesu vyrůst zrovna tady

David je dvaadvacetiletý klučina. Jako malý si hrával přesně tady v tomto lese. Lezl po stromech, hráli šiškové bitvy… znáte to. Nedávno se sem vrátil a zjistil, že ho obec musela vykácet kvůli kůrovci. Rozhodl se, že nebude jen nečinně stát a nadávat a pozemek si dlouhodobě pronajmul. Spojil se s námi abychom lesu znova pomohli vyrůst. Kvalita lesa ho ochrání ho ochrání proti vykácení z důvodu škůdců, protože bude velmi odolný a společně ho ochráníme proti vykácení pro zisk. Až sazenice povyrostou ve stromy, tak má David v plánu doplnit ho o land-artové prvky a vytvořit z něj příjemné místo pro odpočinek. Už se nemůžeme dočkat a jsme rádi, že toho můžeme být součástí.

Veškerou pomoc jsme Davidovi poskytli zdarma. Financování zajistila firma Wonderinterest.

Díky právě vám, kteří jste zasazení stromů koupili, příběh dalšího lesa může psát novou kapitolu. A ta bude hooodně dlouhá… :)

A kam se tedy přijít na stromky podívat?

Zadejte si do navigace tento bod v mapě (nebo zadejte GPS souřadnice 49°94'02.88"N 14°63'39.28"E). 

Určitě vás zajímá, jak taková výsadba probíhá, že jo? Tak čtěte:
Pár dní před výsadbou vám pošleme přesné místo, kde se sejdeme. Sraz je obvykle v 9. V lese vám povíme něco o pozemku a majiteli, ať jste v obraze a zasvětíme vás do tajů sázení stromků. Během dne si společně opečeme buřty. A se západem slunce odcházíme unavení, špinaví a šťastní domů... :)

Přibalte si do batohu

Budeme pro vás mít


Tak zvesela do toho a půl je hotovo. :)

PŘIHLASTE SE NA VÝSADBU

Kapacita

100%
0
Lokalita, sázení
Aktuální kapacita Zobrazené Aktuální kapacita počítá už i s vámi.
Celková kapacita
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
+420
Hledat
  Kolik vás přijde? *
  1 (max. 1 znaků)
  Věk
  Pohlaví*
  Muž
  Žena
  Děti vezměte určitě s sebou, ale nezapočítávejte je do celkového počtu.
  Chci se zapojit

  Chcete se příště přidat?

  Sázíme vždy na podzim a na jaře. Mrkněte na stránku s výsadbami, zda jsou právě teď otevřené nějaké termíny a pokud ne, přihlaste se na čekací listinu a my se včas ozveme!