header

Recenze o Sázíme Česko

Sazení stromků je skvělý způsob, jak přispět k ochraně životního prostředí a zlepšení kvality života. Sazba nových stromů pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu a přináší mnoho dalších výhod, jako jsou snížení emisí skleníkových plynů, regulace vodního režimu a zlepšení kvality vzduchu.

 

Lesy obnovujeme jen na lesních pozemcích. Louky a další plochy jsou totiž pro přírodu také velmi důležité a je potřeba je zachovat.

Pozemky patří buď drobným vlastníkům, kteří u nás prochází náročným výběrem, jestli jsou vhodní a schopní se o les dlouhodobě starat.


Sázíme ty druhy stromů, které na místě kdysi dávno přirozeně rostly. Řídíme se mapou potenciálně přirozené vegetace. Vždycky to tedy je rozmanitý smíšený les.


Aby si mladé stromečky nedala zvířata jako jednohubku k večeři, tak kolem plochy vždy, když to jde, postavíme oplocenku. A když to nejde, tak dáme jednotlivým stromkům každému vlastní ochranu.

A samozřejmě ožínání a další péče je vždycky zajištěná buď od majitele pozemku anebo se o to staráme přímo my.

Jednoznačně ano.


U pozemků soukromých vlastníků zákon chrání les proti vykácení po dobu 80 let a my navrch přidáváme smlouvu s námi, která je dvojitě uvazuje k tomu, že se o les budou řádně starat. Každopádně spolehlivým sítem na vyřazení těch vlastníků, kteří myslí na vytěžení lesa, je druhová skladba, kterou sázíme. Ta je ideální pro přírodu, a ne pro zpeněžení těžbou.


U Českých pralesů je ochrana proti vykácení stromů zakotvena v jeho listinách až na věky věků. Neprůstřelně. Protože jen tak může vzniknout skutečný prales.

Při sazení stromů je důležité vybrat správné druhy stromů pro dané prostředí a zároveň zajistit, aby byly zasazeny v optimálních podmínkách. Správná péče o nově vysazené stromy je klíčová pro jejich růst a úspěšné přežití.

sázíme česko google recenze

350+ recenzí na Google a 4,9*

sázíme česko facebook recenze

150+ recenzí na Google a 4,8*

PŘIJĎTE TO ZAŽÍT NA VLASTNÍ KŮŽI

Přehrát video
Zapnout zvuk

Díky vám společně zasadíme 26 640 stromů

Víme, že ve světovém měřítku je pár stromů kapka v moři. Velké změny ale vznikají postupně. Když se nás spojí dost, bude to mít smysl. Zapojujeme i udržitelné firmy, děláme osvětu v ekologii a měníme to, co změnit dokážeme. Pojďte to udělat také.

Přehrát video
Zapnout zvuk

Po dokončení objednávky hned obdržíte certifikát