Certifikát o vysazení stromu jako dárek – za minutu v emailu. Zjistit víc!

header

Blog

Kdy má sázení stromů smysl? Certifikát od Sázíme Česko, jako dárek pod stromeček

Kdy má sázení stromů smysl? Certifikát od Sázíme Česko, jako dárek pod stromeček

Před Vánoci jsme my a další iniciativy v Česku nabízeli certifikáty o vysazení stromu, jako vánoční dárek. Bylo toho všude plno a to upoutalo pozornost médií, kteří to probírali s odborníky. Jedna z námitek byla, že v hodně případech nemá sázení stromů smysl. Jaké případy to jsou? A jak to děláme v Sázíme Česko?
Přečíst
Výsadba v Dolní Cerekvi na sněhu

Výsadba stromů v Dolní Cerekvi na sněhu

Den před výsadbou jsme koukali na počasí a vypadalo to třeba na 10 čísel sněhu. „Tak snad to nebude zmrzlý.“ udělala se Ríšovi vráska na čele. „Hele neboj, půda ještě bude měkká. Není a nebude pod nulou.” uklidňuje ho náš krajinný architekt Pepa.
Přečíst
Výsadba stromů v Pyšelu šla jako po másle

V Pyšelu šla výsadba stromů jako po másle

Když jsme se na dálnici prokousali skrz mléčnou mlhu, tak v Pyšelu nás přivítalo nádherné sluníčko. Jako bychom dorazili do nějaké protekční slunečné oblasti. My jsme k přichystané oplocence, kterou jsme pomáhali stavět před měsícem, dorazili o hodinu dřív než dobrovolníci, abychom připravili provázky podle kterých se bude sázet a taky samozřejmě abychom připravili zázemí. Čaj, kávu, ovoce, sušenky, višňový mošt a podobně. Dobříků si vážíme a staráme se o ně. :)
Přečíst
Výsadba Sázíme Česko v Dolní Cerekvi

Největší podzimní výsadba Sázíme Česko v Dolní Cerekvi

Do Dolní Cerekve si přišlo pro svůj díl spolupráce během dvou dnů asi 100 lidí. Některým dokonce dobrý pocit z prvního dne nestačil a vrátili se i v neděli. Ale to dost předbíhám děj... :)
Přečíst
Výsadba stromu v Brnířově byla rychlovka

Výsadba stromů v Brnířově byla rychlovka

Na místo setkání jsme dorazili v 8:30 a k našemu překvapení, jsme nebyli první. Přesto že sraz byl naplánovaný na 9 hodinu, tak nás už 2 auta s dobříky vítala. Do devíti jsme se sešli všichni a moc nás potěšilo, že i přesto, že hlásili zamračeno, tak dorazili úplně všichni. Pecka. Někdo přijel až z Lovosic autobusem den předem. „Tyhle akce v Česku skoro nejsou, takže když jsem narazil na tuhle, tak jsem to musel dát.“ usmívá se pán.
Přečíst
Výsadba Sázíme Česko ve Volfířově

Výsadba stromků ve Volfířově v první listopadové sobotě

Ve Voflířově byla naše třetí výsadba v první listopadové sobotě. Byli jsme ten den skutečně na roztrhání. Náš velvyslanec pro tuhle lokaci byl Pepa.
Přečíst
První výsadba Sázíme Česko v Matějovci

První výsadba stromů Sázíme Česko v Matějovci

Mlhu rozsekává sluníčko skrz koruny stromů na plátky a my přijíždíme do Matějovce. Tady vyroste nový les. Všichni už se těšíme, až pomůžeme téměř 5 tisícům sazenic zahrabat se do hlíny. Okolo deváté se scházíme na náměstí, je nás asi 25.
Přečíst