header

Výsadba ve Velkých Popovicích u Prahy

Datum

24 duben 2023

Počet stromů

1400

Druh stromů

Dub, lípa, bříza, jeřáb, třešeň, buk

Lokalita

Popovice

Tentokrát nás vítá déšť. Ale na ten my jsme připraveni! Kdo pláštěnku nebo nepromokavou bundu nemá, těm půjčujeme naší. A náladu to sychravé jarní počasí nikomu nezkazilo. Všichni jsou připraveni a natěšeni sázet.

A kdo jsou dnešní sazeči? Skvělá parta ze společnosti Wonderinterest. Jsou to průvodci obchodníků na trzích akcií a obchodních instrumentů. A našich sázecích instrumentů se chopili taky s vervou. Po úvodních instrukcích od naší Elišky se hned pustili do práce.

Rozdělili se do dvojic a už to jelo. Umíte si představit sázet se svými kolegy? Byla by to sranda? Vsadíme se, že jo. :)) Kolem poledne jsme měli hotovo a wonderinteresťáci pokračovali na další bod svého teambuildingu. My jsme jeli domu chystat poslední detaily na další výsadbu další víkend.

Kdo je David a proč jsme pomohli lesu vyrůst zrovna tady

David je jednadvacetiletý klučina. Jako malý si hrával přesně tady v tomto lese. Lezl po stromech, hráli šiškové bitvy… znáte to. Nedávno se sem vrátil a zjistil, že ho obec musela vykácet kvůli kůrovci. Rozhodl se, že nebude jen nečinně stát a nadávat a pozemek si dlouhodobě pronajmul. Spojil se s námi abychom lesu znova pomohli vyrůst. Kvalita lesa ho ochrání ho ochrání proti vykácení z důvodu škůdců, protože bude velmi odolný a společně ho ochráníme proti vykácení pro zisk. Až sazenice povyrostou ve stromy, tak má David v plánu doplnit ho o land-artové prvky a vytvořit z něj příjemné místo pro odpočinek. Už se nemůžeme dočkat a jsme rádi, že toho můžeme být součástí.

Veškerou pomoc jsme Davidovi poskytli zdarma. Financování zajistila firma Wonderinterest.

 

Díky právě vám, kteří jste zasazení stromů koupili, příběh dalšího lesa může psát novou kapitolu. A ta bude hooodně dlouhá… :)

A kam se tedy přijít na stromky podívat?

Určitě vás zajímá, jak taková výsadba probíhá, že jo? Tak čtěte:
Pár dní před výsadbou vám pošleme přesné místo, kde se sejdeme. Sraz je obvykle v 9. V lese vám povíme něco o pozemku a majiteli, ať jste v obraze a zasvětíme vás do tajů sázení stromků. Během dne si společně opečeme buřty. A se západem slunce odcházíme unavení, špinaví a šťastní domů... :)

Přibalte si do batohu

Budeme pro vás mít


Tak zvesela do toho a půl je hotovo. :)

PŘIHLASTE SE NA VÝSADBU

Kapacita

100%
0
Lokalita, sázení
Aktuální kapacita Zobrazené Aktuální kapacita počítá už i s vámi.
Celková kapacita
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
+420
Hledat
  Kolik vás přijde? *
  1 (max. 1 znaků)
  Věk
  Pohlaví*
  Muž
  Žena
  Děti vezměte určitě s sebou, ale nezapočítávejte je do celkového počtu.
  Chci se zapojit

  Chcete se příště přidat?

  Sázíme vždy na podzim a na jaře. Mrkněte na stránku s výsadbami, zda jsou právě teď otevřené nějaké termíny a pokud ne, přihlaste se na čekací listinu a my se včas ozveme!