header

Výsadba v Dolní Cerekvi 2023

Datum

25 duben 2023

Počet stromů

2000

Druh stromů

Buk

Lokalita

Dolní Cerekev

Setkáváme se v Dolní Cerekvi, kde jsme sázeli už minulý rok. Tentokrát jsme ale na druhé straně kopce, kde zbývá dostat do hlíny ještě posledních pár tisíc stromečků. Už dorazily obě firmy, a tak se můžeme pustit toho. Eliška se zvesela chopila slova a vysvětluje, jak se správně sází.

Říkáte si, jaké firmy, co to? Dneska tu nesázíme s dobrovolníky a ani s profesionálními sazeči. Dnes sem přijeli užít si první část svých teambuildingů dvě společnosti. První, která má i svá zářivě červená trička, je Marvinpac. Jestli budete potřebovat někdy něco zabalit – můžete se na ně obrátit.

Druhý tým je tu dnes ze společnosti Johnson Controls. Téměř všichni v modrém. Náhoda? Nemyslíme si. Kdybyste potřebovali nějakou inovativní technologii v oblasti inteligentního řízení budov – něco o tom ví. A sázet stromky jim taky jde!

Na spodní části konce už nezbylo ani místečko neosázené, a tak jsme se přesunuli do výšin. Tady je to o něco větší výzva, protože půda je o dost tvrdší. Ale na kolegy z Marvinpacu ani z Johnson Controls si jen tak něco nepřijde a překonávají všechna úskalí, která na ně čekají.

Po dobře odvedené práci nás čekají už tradiční opékané buřty. Dnes nám k tomu i vysvitlo sluníčko! Celých XY stromků si pěkně hoví v hlíně, bříška jsou plná a máme radost. Zase jeden super den na výsadbě za námi.

Kdo je Dáša a její rodina, které jsme pomohli?

Je to mladá rodina, která žije na vesnici a nedávno se jim narodilo první miminko. Kvůli kůrovcové kalamitě jim přišel příkaz vykácet 5ha lesa. Kůrovcové dřevo se dalo prodat jen velmi levně a téměř nic z toho nezískali. Pak bylo potřeba les na vlastní náklady znovu obnovit, ale Hromadovi nemají žádné lesnické vzdělání a jako mladá rodina neměli ani finanční prostředky na zalesnění tak velké plochy. Existují sice dotace, ale dá se o ně žádat jen zpětně a do tak velkého risku jít nemohli. Obzvlášť v době v jaké poslední roky žijeme.

Dáše jsme pomohli jak odborně např. při návrhu skladby dřevin podle mapy přirozené vegetace s přihlédnutím na specifičnost pozemku, tak finančně s nákupem sazenic a s náklady na výsadbu, tak fyzicky při organizaci právě několika výsadeb.

Veškerou pomoc jsme Dáše a její rodině poskytli zdarma. Financování proběhlo z nákupů zasazení stromů od lidí na našich webových stránkách www.sazimecesko.cz.

Díky právě vám, kteří jste zasazení stromů koupili, příběh dalšího lesa může psát novou kapitolu. A ta bude hooodně dlouhá… :)

A kam se tedy přijít na stromky podívat?

Zadejte si do navigace tento bod v mapě (nebo zadejde  GPS souřadnice 49°20'30.5"N 15°27'60.0"E)  a tady můžete zaparkovat. Pak je to už jen cca 130 metrů a jste u vstupu u oplocenky. Na mapě dole je označen právě tento vstup. Tady můžete vidět menší část osázené plochy. Když půjdete kolem oplocenky směrem nahoru, tak se vám za chvíli ukáže hlavní velká osázená plocha v kopci.

Určitě vás zajímá, jak taková výsadba probíhá, že jo? Tak čtěte:
Pár dní před výsadbou vám pošleme přesné místo, kde se sejdeme. Sraz je obvykle v 9. V lese vám povíme něco o pozemku a majiteli, ať jste v obraze a zasvětíme vás do tajů sázení stromků. Během dne si společně opečeme buřty. A se západem slunce odcházíme unavení, špinaví a šťastní domů... :)

Přibalte si do batohu

Budeme pro vás mít


Tak zvesela do toho a půl je hotovo. :)

PŘIHLASTE SE NA VÝSADBU

Kapacita

100%
0
Lokalita, sázení
Aktuální kapacita Zobrazené Aktuální kapacita počítá už i s vámi.
Celková kapacita
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
+420
Hledat
  Kolik vás přijde? *
  1 (max. 1 znaků)
  Věk
  Pohlaví*
  Muž
  Žena
  Děti vezměte určitě s sebou, ale nezapočítávejte je do celkového počtu.
  Chci se zapojit

  Chcete se příště přidat?

  Sázíme vždy na podzim a na jaře. Mrkněte na stránku s výsadbami, zda jsou právě teď otevřené nějaké termíny a pokud ne, přihlaste se na čekací listinu a my se včas ozveme!