header

Obec Bohuňov

Datum

4 listopad 2023

Počet stromů

6000

Druh stromů

dub, javor, jedle, buk

Lokalita

Obec Bohuňov

Vítej na naší výsadbě v Bohuňově, kde jsme to měli opravdu pestré! Nejenom druhy stromů, ale i věkem usilovných dobrovolníků a také programem! Starostko Bohuňova to opravdu skvěle vymyslela a po výsadbě nás vzala na farmu plnou různých zvířat. Po výsadbě jsme měli pořádný rockový festival, se skvělými lidmi, ve skvělém prostředí se skvělou hudbou a atmosférou! A samozřejmě nechybělo i dobré pivo.

Práce v lese nebyla proti srsti ani těm nejmenším. Na pomoc přišli i čtyřnozí kamarádi

Výsadba byla hodně do kopce, takže se hodial každá ruka. Místní napekli koláče a bábovky, takže hlad nás naštěstí nepotkal. A samozřejmě, nechyběli ani buřty za odměnu.

Tak a po dobře odvedené práci, zlatá a sladká odměna. Všechny stromy pěkně zakoření v Bohuňovském lese a my se spokojení a s plnými pupky přesouváme na farmu a festival!

V Bohunově jsme mali toho hodne co vysázet, tak jsme potrebovali hodne rukou a samozrejme energie! Naštestí, šikovné a láskyplné občanky Bohunova, se postarali o naše vyhladovelé žaludky! A samozrejme, nechyběli ani naše buřty za odměnu.

Na festivalu to bylo hustý! Pořádný rockový, český a skvěle naladěný koncert. Co víc by si člověk přál po dobře odvedené práci? ? Lépe jsme podzimní sezonu výsadeb 2023 zahájit nemohli.

Kdo je Zdeňka, které jsme pomohli?

Zdenka je mlada starostka, která sa rozhodla pomoct své obci probudit se k životu. Přináší do obce nový život a snaží se život obce posunout na vyšší úroveň. Část lesa, který patří obci Bohuňov, byl po kůrovcové kalamitě a Zdeňka si nevědela rady co s tím. Jako malá obec neměli odborné znalosti a potřebné zdroje na kvalitní obnovu lesa. Sázíme Česko se líbila vize, kam chce Zdeňka obec Bohuňov posouvat. A my jsme jí mohli pomoci s obecním lesem, tak že jsme vytvořili projekt, sehnali jsme kvalitní sazenice, les vysázeli a zajistili jsme odborný dohled i po výsadbě.

A kam se tedy přijít na stromky podívat?

Zadejte si do navigace tento bod v mapě (nebo zadejte GPS souřadnice 49°20'30.5"N 15°27'60.0"E).

Určitě vás zajímá, jak taková výsadba probíhá, že jo? Tak čtěte:
Pár dní před výsadbou vám pošleme přesné místo, kde se sejdeme. Sraz je obvykle v 9. V lese vám povíme něco o pozemku a majiteli, ať jste v obraze a zasvětíme vás do tajů sázení stromků. Během dne si společně opečeme buřty. A se západem slunce odcházíme unavení, špinaví a šťastní domů... :)

Přibalte si do batohu

Budeme pro vás mít


Tak zvesela do toho a půl je hotovo. :)

PŘIHLASTE SE NA VÝSADBU

Kapacita

100%
0
Lokalita, sázení
Aktuální kapacita Zobrazené Aktuální kapacita počítá už i s vámi.
Celková kapacita
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
+420
Hledat
  Kolik vás přijde? *
  1 (max. 1 znaků)
  Věk
  Pohlaví*
  Muž
  Žena
  Děti vezměte určitě s sebou, ale nezapočítávejte je do celkového počtu.
  Chci se zapojit

  Chcete se příště přidat?

  Sázíme vždy na podzim a na jaře. Mrkněte na stránku s výsadbami, zda jsou právě teď otevřené nějaké termíny a pokud ne, přihlaste se na čekací listinu a my se včas ozveme!