header

Horní Dubenky

Datum

12 listopad 2023

Počet stromů

6500

Druh stromů

-

Lokalita

Horní Dubenky

Vítej na výsadbě v Horních Dubenkách!

Tak tady to bylo ostrý! V kamenolomu jsme sázeli poprvé. ?

No, berte to s nadsázkou, přece jenom to byl pořád les… Ale najít kus hlíny dalo občas opravdu zabrat. Na téhle výsadbě jsme se potkali v opravdu hodně skromném počtu. Taky to byla už pátá výsadba v jednom týdnu, a celý tým Sázíme Česko byl pěkně unavený. Naštěstí nás nátura našich dobrovolníků rychle namotivovala, a dali jsme do toho i tak 110%!

Jeden kámen, druhej kámen, hele další… no, jeden by se nedopočítal! V tomhle duchu se to sice neslo, ale o to víc byl prostor vzít to s humorem, a že jsme toho využili! Počasí nám navíc vyšlo naprosto parádně, což celkovou náladu ještě podpořilo. ? Mezi zúčastněnými byl i jeden školák s bráchou předškolákem, což je naše oblíbená sorta dobrovolníků, protože šířit osvětu mezi naše nejmladší, kteří to tu po nás převezmou, bereme za extra důležitej úkol! Kluci se do toho s nadšením opřeli, a to ani ještě netušili, že na konci dostanou medaili z čokolády. ?

Poledne = pauza na buřty! Rozdělání ohně už máme po těch všech výsadbách v malíku, takže oheň byl na světě v mžiku. Tím, že nás hřálo i slunce, jsme nepotřebovali dlouhou pauzu na ohřátí se a šlo se zase rychle zpátky do práce. Po obědě sice ještě několik párů rukou ubylo, takže se náš už tak malý kroužek ještě změnšil, to ale neplatilo o nasazení. Kromě toho jsme jako vždy dali k dispozici kafíčko, který jsme v tom malým počtu museli vypít, takže to pak lítalo. ??

No, i když se Dubenky staly výsadbou s historicky nejmenším počtem účastníků, dopadlo to celé ke spokojenosti všech. Dobrovolníků, nás a hlavně přírody - co bychom pro ní neudělali, že? Troufnout si na sázení v kamenolomu, jenom s malou hrstkou dobrodruhů, je podle nás už solidní zásluha. ?

Kdo je obec Horní Dubenky, které jsme pomohli?

Horní Dubenky je malá obec nedaleko Jihlavy. Jako jinde v Česku je potkala kůrovcová kalamita a sami neměli dostatek sil na obnovu les. Sázíme Česko se líbila vize, kam chce starostka obec posouvat. A my jsme jí mohli pomoci s obecním lesem, tak že jsme vytvořili projekt, sehnali jsme kvalitní sazenice a les vysázeli.

A kam se tedy přijít na stromky podívat?

Zadejte si do navigace tento bod v mapě (nebo zadejte GPS souřadnice 49.269297, 15.339705).

Určitě vás zajímá, jak taková výsadba probíhá, že jo? Tak čtěte:
Pár dní před výsadbou vám pošleme přesné místo, kde se sejdeme. Sraz je obvykle v 9. V lese vám povíme něco o pozemku a majiteli, ať jste v obraze a zasvětíme vás do tajů sázení stromků. Během dne si společně opečeme buřty. A se západem slunce odcházíme unavení, špinaví a šťastní domů... :)

Přibalte si do batohu

Budeme pro vás mít


Tak zvesela do toho a půl je hotovo. :)

PŘIHLASTE SE NA VÝSADBU

Kapacita

100%
0
Lokalita, sázení
Aktuální kapacita Zobrazené Aktuální kapacita počítá už i s vámi.
Celková kapacita
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
+420
Hledat
  Kolik vás přijde? *
  1 (max. 1 znaků)
  Věk
  Pohlaví*
  Muž
  Žena
  Děti vezměte určitě s sebou, ale nezapočítávejte je do celkového počtu.
  Chci se zapojit

  Chcete se příště přidat?

  Sázíme vždy na podzim a na jaře. Mrkněte na stránku s výsadbami, zda jsou právě teď otevřené nějaké termíny a pokud ne, přihlaste se na čekací listinu a my se včas ozveme!