Certifikát o vysazení stromu jako dárek – za minutu v emailu. Zjistit víc!

header

Taky vám není ničení planety jedno?

Oplaťte dnes přírodě to, co nám dává. Zasaďte strom, který bude dělat svět lepší dalších 100 let i pro naše děti

(Stačí párkrát kliknout a strom zasadíme tady u nás v Česku!)

Přehrát video
Zapnout zvuk

Jsme dva normální kluci, co se rozhodli, že udělají maximum, aby něco změnili. Věříme, že společně můžeme přírodu vrátit do rovnováhy. – Richard Krajník a Filip Hradil

Buďte na začátku velké změny

Víme, že ve světovém měřítku je pár stromů kapka v moři. Velké změny ale vznikají postupně. Když se nás spojí dost, bude to mít smysl. Zapojujeme i udržitelné firmy, děláme osvětu v ekologii a měníme to, co změnit dokážeme. Pojďte to udělat také.

Proč zasadit strom?

sýkorka ilustrace sázíme česko

Lesy jsou skvělým místem pro odpočinek a tvoří to, čemu říkáme příroda.

ilustrace strom

Strom tu bude dělat radost mnoha dalším generacím po nás.

co2 ilustrace

Stromy jsou skvělou zbraní proti klimatické změně. Každý strom odčerpá cca 1 tunu CO2. 

verka ilustrace

Každý strom je domovem pro stovky zvířat. Pojďme jim postavit celé městečko! :-)

Zasadit strom teď může každý

Normálně by to znamenalo vzít montérky, lopatu, sazenice a jít do lesa, ale teď to uděláte na pár kliknutí. A právě jednoduchost je to, díky čemu mohou tisíce lidí společně měnit svět.

Udělejte výjimečnou věc. Zasaďte strom10 stromů za 690 Kč

Kde, co a jak se sází?

20 stromů
10 stromů
5 stromů
TreeCount_hidden *
2 (max. 10 znaků)
sázíme česko vánoční certifikát

Pokud chcete zasadit strom jako dárek a získat krásný dárkový certifikát klikněte zde.

Sázím za sebe
Sázím jako dárek

0
Zpět Chci zasadit strom

Kde sázíme stromy?

Ani v Etiopii, ani na Filipínách, ale tady u nás v Česku! Výsadby jsou v plném proudu a už za sebou máme tisíce stromů. Podívejte se na fotky, termíny a další podrobnosti o výsadbách kliknutím zde.

Les je třeba obnovit, pokud došlo k jeho poničení, ať už přírodními vlivy nebo zásahem člověka. Nejčastějším případem v posledních letech je nutnost vykácení stromů kvůli zastavení šíření kůrovce. Od roku 2019 bylo kvůli kůrovci v Česku vykáceno přes 70 milionů stromů (zdroj: Seznam Zprávy).

Dalším případem je komerční kácení lesů. Pokud majitel les vykácí, je dle zákona povinen ho do 2 let znovu zalesnit (tato lhůta je do 31. 12. 2022 prodloužena na 5 let z důvodu kůrovcové kalamity). Obnově takto vykácených lesů se vyhýbáme a soustředíme se na plochy, které byly poničeny přírodními vlivy.


Je pro nás obrovsky důležité, aby snaha všech, co zasadí strom nebo projekt jinak podpoří, měla co největší smysl pro přírodu, proto majitel lesa musí splňovat tyto podmínky:

  • Musí mít zájem o les samotný a musí o něj chtít pečovat. S majiteli jejich záměry probíráme na osobní schůzce.
  • Musí se o les starat v souladu se zákonem a nesmí ho tedy vykácet dříve než za 80 let.
  • Musí podepsat smlouvu a zavázat se, jakým způsobem se bude o les starat.
  • Musí souhlasit se skladbou lesa, dle mapy potenciální přirozené vegetace

Obnovu již existujícího lesa financujeme jen u majitelů, kteří byli prokazatelně zasažení přírodní pohromou. Např. les museli vykácet kvůli kůrovci a konečný zisk z prodaného kůrovcem napadaného dřeva byl nižší než náklady na péči o les. Díky nám získá majitel možnost vysadit stromy kvalitněji a řádně o ně následně pečovat, aby tu s námi byly i za 100 let. Nakonec na procházky do lesů chodíme všichni, stejně tak, jako dýcháme jejich kyslík. Lesy jsou ze zákona veřejně přístupné.

Do dospělé výšky (3 až 10 metrů) rostou stromy 15 až 30 let. Celý cyklus lesa (jeho životnost) se počítá na 100 let – v ČR je ale aktuálně o něco nižší. I díky správné výsadbě a péči můžeme tuto délku prodlužovat.

Jaké stromy sázíme?

Rozhodně ne monokultury náchylné na kůrovce a další pohromy. Sázíme různé druhy stromů s důrazem na přirozenou biodiverzitu. Výběr druhu sazenic vždy záleží na lokalitě, ve které výsadba probíhá. Řídíme se doporučenou metodikou pod dohledem našeho odborníka Ing. Josefa Salače.

Tato mapa určuje, jaké druhy lesů (s jakou skladbou) by na daných místech byly, pokud by nedošlo k žádným zásahům člověka. Díky tomu, že vysadíme stromy, které by na daných místech přirozeně rostly, jsou lesy odolnější vůči suchům a dalším hrozbám. 

Kdo stromy sází? Mohu se zapojit?

Na podzim a na jaře pořádáme sázecí akce po celé republice. Budeme rádi, když se k nám přidáte i vy.

Spolupracujeme s krajinným architektem Ing. Josefem Salačem, který dohlíží na to, aby byly vždy vysazeny správné druhy stromů na správném místě.

Ano, bez následné péče by byla snaha pomáhat úplně zbytečná. O stromy bude pečovat majitel pozemku, na kterém les vysázíme.

U obnovy lesa, který byl vykácen z důvodu nějaké přírodní pohromy, dokonce majitele pozemku povinuje zákon o tzv. "zajištěné kultuře".

Na podzim a na jaře budeme pořádat sázecí akce, do kterých se budete moct zapojit i vy. Přidejte se na seznam dobrovolníků a my se vám ozveme, až budeme znát přesné termíny.

Po dokončení objednávky hned obdržíte certifikát

Díky vám společně zasadíme 26 640 stromů

Některé už tvoří les a některé se na to těší. To je důkaz, že když se nás spojí dost, můžeme dělat velké věci!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Při zasazení 30+ stromů vám sem rádi přidáme profilovou fotku. Pošlete nám ji na info@sazimecesko.cz!

Dárek pro každou příležitost! Darujte strom

Uděláte to na pár kliknutí a dostanete krásný certifikát – elektronicky, nebo poštou na krásném ekologickém papíře.

certifikát sázíme česko vánoce

Kde díky nám vznikají nové zdravé lesy

Prohlédněte si, kde jsme nové pestré lesy už vysázeli a kde budou toto jaro vznikat další.

your-image-description

Jak je využita částka 69 Kč?

Cena pokrývá všechny náklady spojené s výsadbou (sazenici, samotné sázení, transport, přípravu místa apod.), dále nám umožňuje koordinovat dobrovolníky na sázecích akcích pro veřejnost, domlouvat spolupráce s majiteli pozemků, najímat odborníky, kteří navrhují skladbu lesa a dohlíží na výsadbu, pomocí reklamy oslovit tisíce lidí (což je nezbytné, abychom mohli vysadit velké množství stromů) a odměnit za svou práci všechny, kteří se na projektu podílí.  Také díky vám můžeme vytvářet edukační obsah a vzdělávat tak Česko v tom, jak být ohleduplnější k přírodě.

Po dokončení objednávky hned obdržíte certifikát

Jaký je náš plán

Sázíme první stromky

Sázíme prvních pár tisíc stromků a získáváme vaší důvěru. Teď už je jisté, že lidem v Česku na přírodě záleží.

Sázení stromů pro e-shopy

Při nákupu ve vašich oblíbených e-shopech vidíte v košíku objednávky toto políčko. Stačí jednou kliknout a v lese bude nový strom. 

sázení stromů pro eshopy

O klimatické změně se víc mluví

Miliony lidí mají sázení denně na očích a společně mění svět k lepšímu. 

O klimatické změně se více mluví a ubývá dezinformací. Lidé preferují produkty a služby, které jsou šetrnější k planetě. Vědí, kterým firmám na přírodě záleží a které to jen předstírají. Nikoho už neošálí papírové brčko! :-)

Řešíme globální výzvy

V Česku sází stromy každý a máme tu krásnější přírodu. Globální problém to ale neřeší. Proto se vrháme na světové problémy – kácení amazonského pralesa, znečišťování oceánů a další příčiny klimatické změny, které s vámi můžeme ovlivnit.

V Teplicích dne 10. 6. 2022

Richard a Filip

Na co se ještě ptáte?

Budeme moc rádi, když se zapojíte i manuálně! Klikněte zde a přihlaste se na seznam dobrovolníků! :-)

Pravidelně zveřejňujeme informace o výsadbách, včetně míst, počtu stromů a GPS souřadnic. Až dojde k vysazení vašeho stromu, budeme vás o tom informovat. Zpravidla do 6 měsíců, protože se čeká na vhodné klimatické podmínky a musí se s předstihem objednat sazenice.

Zpravidla do 6 měsíců. Musíme dopředu objednat sazenice a počkat na vhodné klimatické podmínky. Obvykle se sází jen na jaře a na podzim.

Ano, bez následné péče by byla snaha pomáhat úplně zbytečná. O stromy bude pečovat majitel pozemku, na kterém les vysázíme. Je to v jeho zájmu a navíc to máme ošetřené smlouvou.

Máte les zasažený kůrovcem, který potřebujete pomoct obnovit? Pokud ano a děláte vše v souladu s přírodou, rádi budeme sázet u vás. Napište nám o sobě na info@sazimecesko.cz a my se ozveme zpět.

Zákaznická péče, spolupráce s majiteli pozemků

Máte další otázky k sázení stromů? Ozvěte se nám!

Média a influenceři

Chtěli byste napsat článek nebo nás podpořit na sociálních sítích? Napište nám.

Spolupráce s firmami

Pro firmy máme několik způsobů, jak se zapojit a sázet stromy se svými zákazníky. Více informací zde.

Provozuje Filip a Richard pod společností PlanetWe Rewild s.r.o. Na dělostřílnách 1060/4, 162 00 Praha 6 IČ: 11732041 C 353631/MSPH Městský soud v Praze.