header

Výsadba stromků ve Volfířově v první listopadové sobotě

Datum

5 listopad 2022

Počet stromů

3300

Druh stromů

buky, javory, ​borovice, jedle

Lokalita

Volfířov

Ve Voflířově byla naše třetí výsadba v první listopadové sobotě. Byli jsme ten den skutečně na roztrhání. Náš velvyslanec pro tuhle lokaci byl Pepa.


V 8:15 ráno přebral do své pracovní Xsary 3 330 sazenic a už si to drandil směr Volfířov. Tahle výsadba byla v jedné věci úplně odlišná od všech ostatních - nebyli na ní dobrovolníci. A proto jste o ní možná tolik neslyšeli.


Stromky sázeli muži z místní firmy. Ostřílení sazeči se sekeromotykami a sazáky, které se nebojí použít. Ani provázky k výsadbě nepotřebují, už to zručně sází do lajn i bez nich. :)

Za několik hodin bylo vysázeno a Pepa se vrátil za námi do Dolní Cerekve.

Kdo je Dáša a její rodina, které jsme pomohli?

Je to mladá rodina, která žije na vesnici a nedávno se jim narodilo první miminko. Kvůli kůrovcové kalamitě jim přišel příkaz vykácet 5ha lesa (ve Volfířově a ještě v Dolní Cerekvi). Kůrovcové dřevo se dalo prodat jen velmi levně a téměř nic z toho nezískali. Pak bylo potřeba les na vlastní náklady znovu obnovit, ale Hromadovi nemají žádné lesnické vzdělání a jako mladá rodina neměli ani finanční prostředky na zalesnění tak velké plochy. Existují sice dotace, ale dá se o ně žádat jen zpětně a do tak velkého risku jít nemohli. Obzvlášť v době v jaké poslední roky žijeme.

 

Dáše jsme pomohli jak odborně např. při návrhu skladby dřevin podle mapy přirozené vegetace s přihlédnutím na specifičnost pozemku, tak finančně s nákupem sazenic a s náklady na výsadbu, tak fyzicky při organizaci právě několika výsadeb s dobrovolníky.

 

Veškerou pomoc jsme Dáše a její rodině poskytli zdarma. Financování proběhlo z nákupů zasazení stromů od lidí na našich webových stránkách www.sazimecesko.cz.

 

Díky právě vám, kteří jste zasazení stromů koupili, příběh dalšího lesa může psát novou kapitolu. A ta bude hooodně dlouhá… :)

A kam se tedy přijít na stromky podívat?

Zadejte si do navigace tento bod v mapě, jsou to souřadnice 49°06'52.4"N 15°20'51.5"E. Navigace vás přivede na křižovatku, kde můžete dočasně i ponechat auto a stojí přímo u oplocenky. :)

Určitě vás zajímá, jak taková výsadba probíhá, že jo? Tak čtěte:
Pár dní před výsadbou vám pošleme přesné místo, kde se sejdeme. Sraz je obvykle v 9. V lese vám povíme něco o pozemku a majiteli, ať jste v obraze a zasvětíme vás do tajů sázení stromků. Během dne si společně opečeme buřty. A se západem slunce odcházíme unavení, špinaví a šťastní domů... :)

Přibalte si do batohu

Budeme pro vás mít


Tak zvesela do toho a půl je hotovo. :)

PŘIHLASTE SE NA VÝSADBU

Kapacita

100%
0
Lokalita, sázení
Aktuální kapacita Zobrazené Aktuální kapacita počítá už i s vámi.
Celková kapacita
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
+420
Hledat
  Kolik vás přijde? *
  1 (max. 1 znaků)
  Věk
  Pohlaví*
  Muž
  Žena
  Děti vezměte určitě s sebou, ale nezapočítávejte je do celkového počtu.
  Chci se zapojit

  Chcete se příště přidat?

  Sázíme vždy na podzim a na jaře. Mrkněte na stránku s výsadbami, zda jsou právě teď otevřené nějaké termíny a pokud ne, přihlaste se na čekací listinu a my se včas ozveme!