Certifikát o vysazení stromu jako dárek – za minutu v emailu. Zjistit víc!

Valentýnská výsadba pro nezadané


Na letošního Valentýna jsme se rozhodli přepsat pravidla tradičního oslavování. Místo čokolád a květin jsme sáhli po rýčích a stromech. Richard nám přinesl nápad tak šílený, že jsme si nemohli nechat ujít šanci ho zkusit – Valentýnská výsadba stromů pro singles!


Od nápadu k realizaci

Povím ti, že když Richard poprvé přišel s tímto nápadem k Nikče.. když to slyšela, zježily se jí všechny chlupy které má. "Další práce na hlavu," pomyslela si. Jak ji ale Richard přesvědčil? Výletem do hor tentokrát bohužel ne. Nakonec mu stačil jen jeho entuziasmus, kterým nakonec nakazil i Nikču. Začali jsme tedy vytvářet letáky a šířit zprávu online i offline v ulicích kolem vysokých školy. A co se stalo?

Voilá - je to k neuvěření, ale za méně než 8 hodin byla výsadba naplněna! To je náš nový rekord!


Den D

A jdeme na to! Tentokrát to nebyla jen obyčejná výsadba stromů, ale šlo primárně o spojení lidí. Na výsadbu přišli i lidé, kteří nebyli oficiálně přihlášeni na stránce, haha, takže jsme měli trochu větší počet lidí, než jsme čekali, ale nevadí, všichni byli skvělí! Výsadbu jsme odstartovali rychlým seznamovacím kolečkem, kde se měli spojit dva úplně cizí lidé, během 2 minut se o sobě dozvědět co nejvíce a potom v jedné minutě měli představit jeden druhého. Byla to zábava a všichni si to dost užili – a to dokonce i stydliví introverti! No a když nám začala být zima, utekli jsme se zahřát. Ale ne k ohni, na to bylo příliš brzy. Šli jsme se zahřát do akce!A jde se píchat!

Stromy do země samozřejmě! S úsměvem na tváři a rýčem v ruce se každý pustil do práce. Richard si zahrál na profíka a všem ukázal, jak se správně píchá strom do země. Šlo mu to hezky od ruky a správně to naučil i naše dobrovolníky. Když bylo 500 stromků v zemi, tak hurá k ohni! U ohně jsme si opékali buřty a sdíleli příběhy tak zaujatě, že jsme si ani nevšimli, že už se setmělo. Byl to skvělý okamžik pro každého zúčastněného - skvělá atmosféra, skvělí lidé, oheň a čerstvý vzduch.A jak to skončilo?

Teď tě určitě zajímá, jak to všechno dopadlo a zda si někdo našel tu pravou lásku, parťáka na hory, nebo kamaráda na kávu nebo čaj. A můžeme říct, že ano! Láska si na naší výsadbě našla cestu a spojila dva lidi! Koho, to vám prozradit nemůžeme, ale můžeme říct, že Richard byl s výsadbou nadmíru spokojený a dopadla úplně podle jeho představ. Možná proto do ní vložil tolik entuziazmu. 


Kdo je Jirka, kterému jsme pomohli?

Jirka je vedoucí skladu v logistické firmě, který se ve svém volném čase věnuje rodinnému lesu. Jirka svým příkladem dokazuje, že láska k přírodě není omezována profesí. Své dovednosti z oblasti logistiky úspěšně aplikuje i při péči o les a vede ho s pečlivostí a zodpovědností. Jirka a jeho tchán společnými silami ukazují, že pečlivá a promyšlená práce může přinášet skvělé výsledky a pomáhat udržovat les v dobrém stavu pro budoucí generace.